Ders programını hazırlamaya başlamadan önce derslerin, sınıfların ve öğretmenlerin sisteme yüklendiğinden emin olun. Ayrıca öğretmenlere, sınıflara ve dersliklere de ders atama işlemlerini yapmayı unutmayın.

iOkul sayesinde çok yüksek yerleşim oranıyla ve çok hızlı bir şekilde ders programı hazırlayabilirsiniz. Ders programını hazırlamak için önce "Programlar" modülüne tıklayın.

  • Programlar modülündeki "Öğretmen Ders Programı" sekmesinde yer aldığınızdan emin olun.
  • Programınızı özelliştirmek için aşağıda bulunan "Ayarlar" butonuna tıklayın.
  • Ayarlar penceresinde yer alan "Bir öğretmen için günlük en fazla boşluk" parametresini ve programın kaç saniye içerisinde yerleştirilmesini istediğinizi yazarak "Kaydet"e tıklayın.
  • Öğretmenlerin özel durumlarına göre belli saatlere ders gelmemesini istiyorsanız da önce günü seçerek daha ders saatinin üzerine tıklayarak klavyenizden "K" harfine basıp, o günün ve o ders saatinin üstüne ders gelmesini engelleyebilirsiniz. Derslerin yerleşmeyeceği saatler kırmızı renk ile gösterilir.
  • Tüm değişkenleri ayarladıktan sonra ise aşağıda yer alan "Yerleştir" butonuna tıklayarak geriye yaslanabilirsiniz. Zira yazılımımız tüm yerleşimleri çok kısa bir süre içerisinde sizin için bitirecektir!